Aizdevēja izvērtēšana

Nebanku kredītdevēji ir daudzi – tāds pats ir arī to piedāvātais pakalpojumu klāsts. Ja gadījumā esi izlēmis izmantot kādu no tiem, pirmkārt, ir svarīgi saprast Tavas nepieciešamības specifiku. Aizdevējiem mēdz atšķirties atmaksas laiks, maksimālā un minimālā iespējamā aizdevuma summa, kā arī, protams, komisijas maksa.

Aizdevēju skaits ir pietiekami apjomīgs, lai saprastu, ka, ja vēlies izmantot iespēju saņemt aizdevumu, visdrīzāk Tev pietiek ar vienu kvalitatīvu izvēli. Līdzīgi kā pakalpojumu sniedzēji dažādās sfērās, arī aizdevēji ne vienmēr sniegs pakalpojumu vienlīdz augstā un Tev pieņemamā kvalitātē. Pirms aizņemies, noteikti ielūkojies sadaļā par kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā vai vērsies Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājas lapā un pārliecinies, vai aizdevējam ir licence patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai. Tāpat salīdzini procentu likmes un visus aizdevuma nosacījumus, kā arī, sazinoties ar Klientu apkalpošanas daļu, pajautā par citām iespējamām izmaksām, kas saistītas ar īstermiņa aizdevumu.

Saziņas gaitā, balstoties uz Klientu apkalpošanas daļas speciālistu prasmi komunicēt par Tevi interesējošajiem jautājumiem, varēsi izvērtēt paša aizdevēja profesionalitāti, kā rezultātā saprast, vai vēlies aizņemties tieši tajā kompānijā, ar kura pārstāvi esi sazinājies, vai tomēr labprātāk turpināsi meklēt citu aizdevēju. Tāpat gadījumā, ja esi izlēmis aizņemties, noskaidro savu draugu un paziņu pieredzi ar konkrēto aizdevēju.

Jāpiebilst, ka Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedru klienti var būt pārliecināti par uzņēmuma darbību saskaņā ar godīgas biznesa prakses un ētikas principiem, jo šie aizdevēji ievēro Klientu hartā noteiktās biedru saistības, kā arī Labās prakses standartu.

Vairāk par kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā uzzini šeit.