6/10/2016

AS 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs piedalījās LU Biznesa ideju fonda grantu konkursa finālistu vērtēšanā

AS 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs piedalījās LU Biznesa ideju fonda grantu konkursa finālistu vērtēšanā

8. jūnijā norisinājās Latvijas Universitātes (LU) Biznesa ideju fonda grantu konkursa fināls, kurā LU studenti cīnījās par līdzfinansējumu savu ideju realizācijai. Labāko studentu biznesa idejas vērtēja LU studentu Biznesa inkubatora un LU Biznesa ideju fonda vadītājs Mikus Losāns, LU Biznesa ideju fonda mecenāti - Toms Jurjevs (4finance), Andris Griķis (inbox.lv), Filips Rajevskis (Mediju Tilts) un Inta Poča (BDO), kā arī LU studentu Biznesa inkubatora absolvējušā uzņēmuma – SIA Greynut līdzdibinātājs un granta ieguvējs 2014. gadā Kristiāns Līcis.

Grantu konkursa finālā studenti prezentēja idejas, kas tapa 3 mēnešu garumā, studentiem piedaloties uzlabotajā LU Ekonomikas un vadības fakultātes studiju kursā “Uzņēmējdarbības ekonomika”, kura dalībnieki saņem ne vien teorētisku, bet arī pavisam praktisku atbalstu sava biznesa uzsākšanai.

Žūrijas locekļi – LU Biznesa ideju fonda mecenāti - bija vienisprātis par 1600 EUR finansējuma piešķiršanu projektam “Simustac”. LU Fizikas un matemātikas fakultātes students Kalvis Lauberts izveidoja Vides simulācijas kameru (inkubatoru), kas ir lētāka un vairāk piemērota dabaszinātņu nodarbībām skolās. Idejas autors plāno grantu izmantot eksperimentālu iekārtu partijas ražošanai. Kā vienu no savas idejas būtiskākajiem sasniegumiem Kalvis min ieguldījumu izglītībā.

Vislielāko – 4205 EUR grantu ieguva daudzfunkcionālais grāmatu plaukts “BOOKMOUNT”, ko izstrādāja studenti Edgars Bērziņš un Pēteris Potapovs. Plaukts ir domāts efektīvai grāmatu un žurnālu sakārtošanai uz galda, var tikt izmantots kā grāmatzīme un, projekta autori ir pārliecināti, tas kļūs par ilgi gaidītu risinājumu publisko vietu uzgaidāmajās telpās.

3800 EUR saņēma Rihards Krasovskis un Aleksandrs Šošins galda spēles “Džentlmeņu spēle” pirmās partijas ražošanai. Žūrijas locekļi arī norādīja, ka uzņēmējiem uzreiz pēc pirmo produktu realizācijas jāsagatavo spēles analogi Igaunijas, Lietuvas un Krievijas tirgum. Uzreiz pēc pasākuma viesi un mecenāti spēli arīdzan izmēģināja.

Savukārt Evitas Kalniņas, Pētera Laura un Danilas Zatoka projekts – interneta platforma privātstundu pasniedzējiem “Ideal Lesson” ieguva prasītos 1458 EUR ar nosacījumu, ka 1. septembrī komanda prezentēs LU studentu Biznesa inkubatoram platformas funkcionālo minimumu.

LU Biznesa ideju fonda grantu konkursa mērķis ir sniegt finansiālu atbalstu studentiem-uzņēmējiem, lai pārbaudītu viņu biznesa idejas atbilstību tirgum ar pilota kampaņu vai attīstītu biznesu līdz stabiliem ieņēmumiem.

Iniciatīva ir izveidota pateicoties Džona Medvecka un 77 mecenātu, tai skaitā AS 4finance, ziedojumiem. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes Fonds.

Plašāka informācija par LU Biznesa ideju fondu un tā aktivitātēm ir pieejama šeit.

Foto: LU Studentu Biznesa inkubators