6/29/2023

Pavadi vasaru jautri un taupīgi - bezmaksas 
izklaides pasākumi visā Latvijā

Pavadi vasaru jautri un taupīgi - bezmaksas 
izklaides pasākumi visā Latvijā

Pat ja šovasar tavs budžets neļāva ieplānot atvaļinājumu ārzemēs, neuztraucies. Arī tepat Latvijā šovasar būs pieejama plaša bezmaksas izklaides un kultūras pasākumu programma jebkurai gaumei! Izmanto izdevību izbaudīt daudzveidīgus pasākumus katrā valsts nostūrī un atklāt vietas, kurās vēl neesi bijis dzimtajā zemē.

Dziesmu un Deju svētki

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki norisināsies Rīgā no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti daudzās pilsētas vietās. Kaut gan lielākā daļa no tiem būs maksas pasākumi, tomēr būs arī tādi, kuros varēs brīvi, bez ieejas maksas, piedalīties jebkurš interesents. Svētku dalībnieku gājiensNovadu dižošanās”, kas sāksies pie Brīvības pieminekļa un noslēgsies pie Dailes teātra, ir neatņemama svētku tradīcijas sastāvdaļa – tautas tērpu krāšņums, gaviles, satikšanās prieks un Dziesmusvētku svinēšana. Šis brīnišķīgs skats parasti pulcē milzumdaudz skatītāju. Nepalaid garām iespēju būt starp šiem laimīgajiem arī tu. Par aktīvu Dziesmu un Deju svētku norišu vietu šogad kļūs Esplanādes parks un Vērmanes dārzs. Tur notiks Amata meistaru darinājumu gadatirgus un meistarklases – papildus amatnieku darinājumiem, ne mazāk svarīga gadatirgus sastāvdaļa ir arī folkloras kopu, tautas teātru, mazākumtautību ansambļu, tautas muzikantu u.c. kolektīvu koncerti Vērmanes dārza estrādē. 3. jūlijā Esplanādē un Vērmanes dārzā notiks Amatierteātru brīvdabas izrādes, kur aktieri izspēlēs latviešu autoru darbu iestudējumus, kā arī muzikālas programmas “Teātri spēlējas ar dziesmu Dziesmu spēlēs”. Esplanāde pārtaps par Svētku kvartālu, kur apmeklētāji varēs baudīt koncertus un izrādes uz divām skatuvēm, mūsdienu dizaina tirdziņu, svētku restorānu, lielo koncertu publisko skatīšanu un vienkārši svētku atmosfēru. 8.jūlijā Esplanādē norisināsies Bērnu folkloras kopu koncerts Liepa auga ar ozolu”, kurā būs dzirdami un skatāmi folkloras dziesmu un deju konkursu uzvarētāju un labāko bērnu un jauniešu folkloras kopu tautas mūzikas un tradicionālo deju priekšnesumi. Plašāk par šiem un daudziem citiem Dziesmu un Deju svētku pasākumiem uzzini, apskatot pilnu programmu.

Pilsētu un novadu svētki

Vasara, kā pieņemts, ir pilsētu un novadu svētku laiks. Pievienojies svētku maratonam un izmanto iespēju apceļot līdz šim neapmeklētas Latvijas lielpilsētas un lauku ciematus, baudot tajos piedāvātus izklaides pasākumus un populāro izpildītāju koncertus absolūti bez maksas. 1. jūlijā apmeklē Mālpils zemeņu svētkus, kuru laikā apmeklētājiem būs iespēja ne tikai degustēt un iegādāties gardās vasaras ogas, bet arī iepazīties ar amatnieku un mājražotāju piedāvājumu, dienas garumā klausīties koncertus un piedalīties dažādās atrakcijās, savukārt vakarā piedzīvot Latvijā populārās grupas “Citi zēni” un “Dziļi violets” koncertus. 29.07. līdz 6.08. visi interesenti ir aicināti svinēt Limbažu 800 dzimšanas dienu svētku programmā paredzēts medus tirgus, folk metāla grupas “Skyforger” koncerts, Street food festivāls, grupu “Labvēlīgais tips” un “Citi zēni” koncerts, svētku salūts un daudz kas cits. 4.08.-6.08. “Ventspils Pilsētas svētku 700+33” organizatori sarūpējuši pilsētas iedzīvotājiem un viesiem daudzveidīgu pasākumu programmu, tostarp, deju mūzikas projektu “House Gospel Choir” no Lielbritānijas, starptautisko ziedu paklāju festivālu, dziedātājas Marijas Naumovas koncertu un citas aizraujošas norises. Bet pirms tam - 1. jūlijā pilsētā tiks svinēti leģendārie Jūras svētki. Visas vasaras garumā ciemojies dažādu pilsētu svētkos – Talsi (30.06.-2.07.), Smiltene (14.07.-16.07.), Balvi un Krāslava (15.07.), Valmiera (21.07.-23.07.), Līvāni (22.07.), Jēkabpils un Ludza (11.08.) utt. Pilnu novadu un pilsētu svētku kalendāru var apskatīt  šeit.

Mūzikas pasākumi

Šovasar ir gaidāmi vairāki publiski, bezmaksas mūzikas pasākumi visām gaumēm, kas ļaus pilnvērtīgi izjust vietējo kolorītu – pop mūzikas koncerti, klasiskās mūzikas priekšnesumi, folklora un šlāgermūzikas festivāli. 1. jūlijā Ventspils Reņķa dārzā notiks vērienīgs šlāgerfestivāls. Šogad Gunta Skrastiņa piemiņai veltītā festivāla dalībnieki būs tautā iemīļoti Latvijas popmūzikas, šlāgermūzikas, kantrīmūzikas, kā arī aktierdziesmu un ziņģu izpildītāji – solisti, aktieri un grupas – “ Apvedceļš”, “Galaktika”, “Zeļļi”, Dainis Skutelis, Žoržs Siksna u.c. No 21. jūlija līdz 4. augustam Ogres novada Kultūras centrā notiks Skvēra koncerti, kur piedalīsies grupas “7 dēli”, “Petersons Band”, “B Optimist” un mūziķis “RAUM”. 16. jūlijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma jauna muzikāli teatrāla koncertperformance „1001 Hildegarde, kuras pamatā ir 12. gs. mistiķes un komponistes Hildegardes no Bingenes mūzika un teksti, kas stāsta par pasaules uzbūvi, dzīves ceļa meklējumiem, nāvi un atjaunošanu. 22. jūlijā norisināsies mūsdienu tautas mūzikas svētki «Radagars» – unikāls brīvdabas pasākums Gulbenes novada Druvienā, kur senlatviešu tradīcijas un leģendas savijas ar laikmetīgo etnomūzikas skanējumu šamaniskajā pasakā. Dienas garumā apmeklētāji būs aicināti ar rokām darināt mūzikas instrumentus, latviešu tautastērpa elementus un nacionālos gardumus, kā arī apgūt pirts mākslas paņēmienus. Bet vakara pusē ar unikālu trīs stundu ilgu vokāli instrumentālu šovu svētki sasniegs savu kulmināciju. 30. jūlijā gaidāms Rēzeknes bigbenda koncerts “Melodijas vasaras vakaram” – programmā latviešu komponistu zelta melodijas, aranžējumi un pasaules džeza standarti.

Interaktīvie pasākumi

Ģimenēm ar bērniem būs īpaši interesanti uzzināt par iespēju bez maksas apmeklēt dažādus interaktīvus un multidisciplinārus pasākumus, kur būs gan bērniem, gan pieaugušajiem piemērotas izklaides. Piemēram, 14.07.-15.07. Daugavpilī notiks VI Starptautiskais vēsturiskās rekonstrukcijas festivāls Dinaburg 1812”. Festivāla ietvaros darbosies atrakcijas bērniem, būs pieejamas kafejnīcas, amatnieku un mājražotāju produkcija, kā arī antikvāru priekšmetu tirdziņš. Latgales pasākumu saraksts turpināsies ar naktstauriņu vērošanas pārgājienu Tauriņu nakts 15. jūlijā Ludzas novada dabas liegumā “Gebļukalns”. Un Lūznavas muižas mākslas un garšas festivālu "Mākslas pikniks" ar starptautisku mūzikas programmu, dažādām meistarklasēm, laikmetīgo cirku “Sylvain”, burbuļu šovu, loka šaušanas nodarbībām un daudz ko citu. Talsu novads šovasar būs īpaši bagātīgs ar pasākumiem – 15.07. sāksies Sklandraušu festivāla nedēļa Dundagā, 26.07. tiks ieskandināti Sabiles Vīna svētki, bet 27.07.-29.07 Rojā norisināsies vērienīgs kino, mākslas un kultūras festivāls “RojaL”. Savukārt Valmieras novadā 12.08. būs iespēja izbaudīt Burtnieku ezera svētkus ar plašu izklaides programmu bērniem, vizināšanos ar laivām, kajakiem un SUP dēļiem, kā arī maksķērēšanas, zivju pagatavošanas un kūpināšanas meistarklasēm.

Sporta pasākumi

Aktīvas atpūtas un sporta cienītājiem plašu pasākumu klāstu šovasar piedāvā Ventspils pilsēta, kur 14. jūlijā notiks starptautiskais motociklistu salidojums “Kurland Bike Meet 2023”. Pēc tam 21. jūlijā norisināsies starptautiskais ielu kultūras un sporta festivāls “Ghetto Games” un sezonas izskaņā 12. augustā jautriem soļiem iesoļos Vislatvijas nūjošanas festivāls. Starp citu, jaunatnes iemīļotais “Ghetto Games” šogad viesosies arī Valmierā (1.07). Turpat 13.07-16.07. ar atrakcijām ģimenēm tiks sagaidīti Velo svētki “Ērempreisam 132” Mazsalacā, bet 4.08-6.08. visus, kas vēl nepaspēja kārtīgi izpeldēties un iesauļoties, aktīvi pavadīt laiku kopā aicinās Baltijas lielākais SUP festivāls Vaidavā. Latgales pusē 1.jūlijā līdzjutēji ir aicināti uz 5. Starptautisko “Dragon Boat” festivālu Daugavpilī, kur 200 metru distancē airēšanas prasmē sacentīsies vīriešu, sieviešu komandas, profesionāļi, amatieri un bērni. Bet kaimiņos, Krāslavas novadā, tiks rīkota ikgadēja Zirgu un dabas izrāde “Kumeļu rotaļas”, zirgu sētā “Klajumi”, kur apmeklētājus sagaida zirgu šķirņu demonstrējums, neaizmirstami jātnieku priekšnesumi, rotaļas ar zirgiem, lauku ķēķis un zaļumballe.

Atgādinām, ka visi rakstā pieminētie pasākumi skatītājiem ir pieejami bez maksas! Uzzināt vairāk par gaidāmajiem izklaides, mūzikas, mākslas, sporta pasākumiem un sastādīt sava izklaidējoši-izzinošā ceļojuma maršrutu tev palīdzēs vietnes www.kaskurkad.lv, www.kurdoties.lv un www.travelnews.lv.