12/11/2023

Piecas idejas budžeta dāvanām Ziemassvētkos

Piecas idejas budžeta dāvanām Ziemassvētkos

Gatavošanās Ziemassvētkiem mēdz būt satraukuma pilna un nogurdinoša. Lielākais iemesls tam ir dāvanu iegāde. Katram tuvam cilvēkam mēs vēlamies uzdāvināt ko īpašu, taču tas aizņem ne vien daudz laika, bet arī liek pamatīgi tērēties. Tāpēc šajā rakstā sniegsim dažas vērtīgas idejas budžeta dāvanām, kas sagādās tikpat daudz prieka un dāvāšanas baudas.

Svētku našķi

Ziemassvētku apdāvināšana tomēr ir tradīcija, nevis pienākums. Laiks atcerēties, ka vissirsnīgākās dāvanas ir nevis tās, kas ir lielas un dārgas, bet gan tās, kas nāk no sirds. Bet kas var būt vairāk piepildīts ar mīlestību un pozitīvu enerģiju kā paša pagatavoti svētku našķīši? Ziemassvētku sezonā lielveikalu plauktos var atrast gan adventes kalendārus piepildītus ar ēdamlietām, gan gardēžu dāvanu komplektus. Kāpēc gan neuztaisīt tādu komplektu pašam? Iekļauj tajā paštaisītu zapti no vēl vasarā savā dārzā savāktajiem augļiem, pēc individuālās receptes marinēto dārzeņu burciņu, pašrocīgi izgatavotā sīrupa pudeli, mājas medu vai pašdarinātus saldumus - zefīru, cukurgailīšus, šokolādi, kūciņas un, protams, piparkūkas. Piparkūku smarža ievieš mājās īstenu Ziemassvētku sajūtu un to cepšana var kļūt par tavas ģimenes īpašu tradīciju, kas ļaus ne tikai izgatavot gardu dāvanu, bet arī jauki pavadīt laiku kopā ar tuviniekiem. Turklāt tu vari būt pārliecināts, ka uzdāvinātie gardumi noteikti tiks lietderīgi izmantoti - likti uz galda vai notiesāti kopā ar gardu kakao krūzi.

Adījumi

Ne velti saka, ka labākā dāvana ir tā, kura tiek darināta paša rokām. Paštaisītas dāvanas nes sevī īpašu enerģiju un siltumu, jo īpaši tad, ja tās tika izstrādātas speciāli kādam konkrētam cilvēkam, ņemot vērā viņa individuālās vēlmes, ieradumus un gaumi. Veterāns pašdarināto dāvanu sarakstā ir adītas drēbes - cimdi, zeķes, šalles, cepures utt. Tu vari parūpēties par to, lai dāvanas saņēmējam ziemā ir silti ar tieši tevis izveidotu apģērba gabalu. Padari savu rokdarbu īpašu, izvēloties personas stilam piemērotu dzijas krāsu, rotājumus un rakstu. Turklāt uzadīt var ne tikai apģērba elementus, bet arī spilvendrānas, tamborēt galdautus vai dekoratīvus galda paliktnīšus, mīkstās rotaļlietas, somiņas un pat svētku dekorācijas. Bet par to nākamajā punktā.

Svētku dekorācijas

Ziemassvētku laikā visi veikali ir piepildīti ar dažādām svētku dekorācijām – eglīšu pušķošanai, mājas dekorēšanai, dāvanu papildināšanai un vēl daudzām citām lietām. Izvēle ir plaša, taču ne tik daudzveidīga, lai katram mājās būtu oriģinālas dekorācijas. Tāpēc tu tādas vari izveidot un uzdāvināt kādam draugam vai tuviniekam pats, padarot šo dāvanu absolūti neatkārtojamu. Vietnē pinterest.com atradīsi neskaitāmas idejas paštaisītiem dekora elementiem – tamborētas egles bumbiņas, apburošus rūķīšus no dzijas, ekskluzīvas zvaigznes un sniega pārslas no kartona, LED lampas svētku garā, neatvairāmus adventes vainagus un daudz ko citu. Daudzus no šiem dekora priekšmetiem var izgatavot no dabīgiem materiāliem vai no lietām, kuras katram ir mājās pa rokai. Tas padara šāda veida dāvanas īpaši videi draudzīgas un ekonomiskas.

Iemūžinātas atmiņas

Bieži ap Ziemassvētku laiku attopamies stresojot par to, ka mums trūkst ideju dāvanām dažiem no tuviniekiem. Ko uzdāvināt turīgam labākajam draugam, kuram it kā viss ir? Ko dāvināt vecmāmiņai, kurai “neko nevajag, dēliņ, nav ko tērēties”? Šādos gadījumos labākā dāvana ir emocijas, mīlestības un rūpju izpaušana. Labākais veids, kā parādīt savu līdzdalību un sirsnību, ir uzdāvināt personalizētu fotoalbumu vai kalendāru nākamajam gadam ar piemiņas fotoattēliem. Fotogrāfijas, kas iemūžina labākās dzimšanas dienas svinības dzīvē, ko pavadījāt kopā ar draudzenēm, bērnu un mazbērnu bildes, kas ir tik mīļas un dārgas vecvecākiem, aizvadītā gada ceļojuma spilgtākie mirkļi, kur tik laimīgi izskatieties kopā ar savu otro pusīti utt. Fotogrāfijas var papildināt ar aizkustinošiem uzrakstiem un novēlējumiem. Šī noteikti būs atmiņā paliekoša dāvana, kas dāvās patiesas emocijas un ļaus vēlreiz izdzīvot šos laimes mirkļus.

Vēlmju piepildīšana

Ja šobrīd tavs budžets neļauj nopirkt taviem mīļotajiem kādu lielu dāvanu, nesteidzies noformēt kredītu. Ir ļoti oriģināls un viltīgs veids, kā atlikt dāvanas pasniegšanu uz vēlāko – izveido vēlmju piepildīšanas čeku grāmatiņu. Vēlmju čeku grāmatiņa ir neparasta un neaizmirstama dāvana. Kad vēl būs iespēja dāvanā saņemt tādas lietas kā “diena bez raizēm”, “brokastis gultā” vai “uzaicinājums uz randiņu”? Turklāt dāvanas saņēmējs varēs pats izvēlēties kurā brīdī piepildīt jebkuru no grāmatiņā piedāvātajām vēlmēm. Vēlmju čeku grāmatiņu var sagatavot ne tikai savam dzīvesbiedram, bet arī bērnam, draugam vai vecākiem. Galvenais ir izvēlēties adresātam atbilstošas vēlmes un izdomāt interesantu grāmatiņas dizainu. Pat ja vēlmju piepildīšana prasīs noteiktu naudas līdzekļu apjomu, šo procesu var izstiept uz gadu, nevis uzlikt sev nepanesamu finansiālo slogu tieši Ziemassvētku laikā.

Kā redzi, skaistas un neparastas dāvanas Ziemassvētkos var arī nebūt dārgas, tās vari izveidot arī tu pats savām rokām. Nepieciešama tikai iedvesma, patiesa vēlme iepriecināt tuviniekus un mazliet atjautības.