1/20/2022

Pirms aizņemies, izvērtē!

Pirms aizņemies, izvērtē!

Kā banku, tā arī nebanku kreditēšanas pakalpojumu apdomīgai un drošai izmantošanai ir nepieciešamas pamata zināšanas, lai lēmums par aizdevumu būtu pārdomāts. Tāpēc arī viens no atbildīga aizdevēja uzdevumiem ir savu klientu izglītošana. 


Platformas aiznemiesatbildigi.lv mērķis ir vienkopus vienkāršā valodā informēt sabiedrību par finanšu pratību un izglītot kreditēšanas jautājumos, veidojot atbildīgu, tālredzīgu, zinošu sabiedrību. Pirms aizņemšanās ir jāizvērtē daudz nianses, lai lēmums būtu pārdomāts – sākot ar savu finanšu un aizņemšanās risku analīzi, turpinot ar aizdevēju izpēti un salīdzināšanu, beidzot ar aizņēmuma līguma noteikumu izskatīšanu. 


“Patērētājiem ir jāprot plānot savas finanses, jāorientējas piedāvāto pakalpojumu klāstā un jāizprot aizņemšanās riski, kā arī jāspēj salīdzināt dažādus pakalpojumus, lai noteiktu piemērotākos savām vajadzībām. Klientam jābūt informētam arī par finanšu pakalpojumu patērētāju tiesībām, personisko atbildību un sekām gadījumā, ja saistības netiek izpildītas līgumā paredzētajā kārtībā,” uzsver AS “4finance” reģionālais vadītājs Gvido Endlers.


Lai iegūtu plašāku informāciju par atbildīgu aizņemšanos, aicinām izlasīt materiālu – Atbildīga aizņemšanās – no idejas par aizņēmumu līdz pirmajam maksājumam. 


Aizņemies atbildīgi!