2/20/2017

Vienkārši padomi, kas ļaus Jums iepirkties gudri

Vienkārši padomi, kas ļaus Jums iepirkties gudri

Mēs dzīvojam patēriņa laikmetā, kurā modernās tehnoloģijas, reklāmas un citi mārketinga rīki lielā mērā ietekmē mūsu, patērētāju, vēlmes un vajadzības. Cilvēki, kas spēj gudri rīkoties ar savām personīgām finansēm, cenšas izmantot iespēju un nopirkt nepieciešamo preci atlaižu, akciju vai izpārdošanas laikā. Taču, lai neuzķertos un atlaidēm un racionāli tērētu savus finanšu līdzekļus, esam apkopojuši vienkāršus, bet būtiskus padomus, kuri palīdzēs Jums veikt patiešām izdevīgus pirkumus.

Sastādiet savu ikmēneša budžetu un sekojiet līdzi saviem tēriņiem

Pirms jebkāda pirkuma veikšanas ir jāpadomā, vai Jūs to varat sev atļauties, respektīvi, vai Jūsu ikmēneša budžetā ir paredzēta nauda tādai izdevumu pozīcijai? Mūsdienās ir daudz dažādu finanšu plānošanas rīku, kas palīdz ikdienā sekot līdzi savai finanšu veselībai, un veikt izdevīgus pirkumus, nekaitējot savam budžetam. Vieniem šķiet vieglāk pierakstīt kladē vai krāt čekus un pēc tam tos analizēt. Citiem jau par ieradumu ir kļuvis veikt un pārraudzīt savus pirkumus dažādu banku interneta piedāvājumos. Naudas plānošanas centrs piedāvā to darīt arī ar programmas Naudas kontrolieris” palīdzību, ko var ielādēt mobilajā tālrunī, un šādā veidā sekot līdzi saviem ikdienas tēriņiem un plānotajiem pirkumiem. Tāds budžeta plānošanas palīgs ļaus Jums prātīgi izmantot atlaižu un izpārdošanu priekšrocības.

Izmantojiet visas iespējas, lai ietaupītu savu naudu

Pastāv vairāki veidi, kā ietaupīt savu naudu, veicot pirkumus. Pirmais ir veikalu lojalitātes kartes, kas ļauj gan uzkrāt punktus, kurus vēlāk var izmantot, lai norēķinātos par pirkumu, gan nodrošina iespēju iegādāties preces ar īpašu lojāliem klientiem piemērotu atlaidi. Otrais veids ir iepirkšanās internetā, piemēram, iepērkoties kolektīvās iepirkšanās portālos ir iespējams iegādāties dažādas preces un pakalpojumus ar atlaidēm līdz pat 90%. Kā arī bieži vien, noformējot pirkumu internetā, klientam tiek dota tā saucamā "motivācijas atlaide". Nedrīkst nenovērtēt arī dažādu aplikāciju priekšrocības, piemēram, "Kuponiem.lv" un "InShop" aplikācijas meklē visas atlaides mazumtirdzniecības veikalos, restorānos, izklaides centros, skaistumkopšanas salonos utt., un palīdz Jums atrast izdevīgāko piedāvājumu. Nesen izgudrotā "Qfer" aplikācija palīdz atrast un bez maksas izmantot interesantus speciālos piedāvājumus no populārām vietām Rīgā un ārpus tās. "Qfer" ir atrodami piedāvājumi un atlaides dažādām gaumēm, taču aplikācija var noderēt arī, lai atklātu jaunas vietas pilsētā sākot ar restorāniem un kafejnīcām un beidzot ar sportu un izklaidi.

Kritiski izvērtējiet izdevīgo piedāvājumu cenas

Vairākiem veikaliem, kuri nemitīgi priecē pircējus ar atlaidēm, ir viena kopīga tendence - pirms pasludināt izpārdošanu, viņi paaugstina cenas noteiktām precēm, un izpārdošanas laikā mākslīgi samazina tās līdz iepriekšējam cenu līmenim, tādējādi radot finansiālo izdevību tikai un vienīgi sev pašiem, jo pārpalikušās preces ir izdevīgāk pārdot ar atlaidi nekā izņemt no apgrozījuma vai sūtīt atpakaļ ražotājiem. Tirdzniecības eksperti iesaka ņemt vērā svarīgu faktoru - atlaide skaitās atlaide, ja norādītā sākumcena apstiprinās kaut kur citur, kaut vai pie konkurenta. Vislabāk preces cenu var noskaidrot, savstarpēji salīdzinot mērvienības cenu, piemēram, par kilogramu, litru. Turklāt īpaši jābūt uzmanīgam, apskatot cenu zīmi, ja tur norādītas vairākas cenas – piemēram, cena ar vai bez lojalitātes kartes, apjoma cena u.c. Savukārt, ja Jūs mazliet pameklēsiet, pastāv ļoti liela varbūtība atrast to pašu preci citā veikalā (dažreiz pat pa tiešo no ražotāja) par daudz izdrvīgāku cenu arī bez jebkādas atlaides. Latvijā pastāv vairāki cenu salīdzināšanas rīki, kā, piemēram "Gudriem.lv", "Salidzini.lv" un "Kurpirkt.lv", kas aptver gana plašu internetveikalu klāstu, un palīdz pircējam atrast vislabāko cenas piedāvājumu. Pastāv arī dažas viedtālruņu aplikācijas, kuras palīdz lietotājam ietaupīt naudu. Tā, piemēram, ar "RedLaser" aplikācijas palīdzību lietotājs var noskaidrot, vai lieta, ko viņš vēlas iegādāties, kādā citā veikalā ir nopērkama lētāk.

Pērciet tikai tās preces, kuras varēsiet izmantot

Ja Jūs nopērkat mēneša abonementu uz gleznošanas nodarbībām ar 85% atlaidi, bet apmeklējāt tikai pāris nodarbības, tad Jūs neesat ietaupījuši burtiski neko. Bet, ja Jūs neizmantojāt abonementu vispār, tad faktiski esat "izmetuši naudu vējā". Vairāki starptautiskie patērētāju uzvedības pētījumi ir pierādījuši, ka lielākoties patērētāji veic pirkumus, balstoties uz emocionāliem iemesliem, nevis racionāli analizējot produkta praktisko pielietojamību un patiesu nepieciešamību pēc tā. Tas nozīmē, ka, pieņemot lēmumu par pirkuma veikšanu, cilvēki dod priekšroku tā dizainam, stihiskām atmiņām par produktu, ko dzirdējuši/redzējuši reklāmās vai sarunā ar paziņām, ka arī produkta pieejamībai šeit un tagad. Lai nepieļautu situāciju, kad ģimenes budžets ir izšķērdēts nevajadzīgās lietās, domājiet racionāli un investējiet naudu kāda izdevīga pirkuma veikšanai tikai tad, ja esat pilnībā pārliecināti, ka varēsiet to pilnvērtīgi izmantot noteiktajā daudzumā un laika posmā. Obligāti pievērsiet uzmanību akcijas termiņam un kritiski izvērtējiet savas izredzes noteikto preci vai pakalpojumu izlietot līdz norādītajam laikam.